Pierwszy sparing za nami!

W piątkowy wieczór gościliśmy na pięknej hali w Katowicach - Szopienicach, z okazji meczu sparingowego, którego gospodarzem był ekstraklasowy zespół AZS Katowice.

Pomimo wczesnej fazy przygotowań i jeszcze okresie urlopowym nasz zespół wystąpił w bardzo okrojonym składzie. Dlatego to spotkanie było okazją dla sprawdzenia głównie zawodników nowych. "Im szybciej zobaczymy co nowi potrafią, jakie mają słabości i mocne strony tym szybciej będziemy mogli ułożyć określony plan taktyczny na sezon" wskazuje nasz Trener.

Graliśmy 3 x 20 minut. W pierwszej tercji wynik 0:0 z małą przewagą naszego zespołu i kilkoma świetnymi akcjami. W drugiej wychodzimy na prowadzenie, by pod koniec stracić bramkę po świetnej akcji gospodarzy. W trzeciej to już nasz rywal przeważał, głównie dzięki szybkim zmianom 13 zawodników przy tylko 8 naszych. Końcowy wynik zatem 2:1 na korzyść Ekstraklasy.

Mecz mógł się momentami podobać, nie wyglądaliśmy źle fizycznie, a to ważne i stworzyliśmy sobie kilka dobrych okazji.

Już za tydzień w piątek zagramy w GKS Tychy na wyjeździe.