Rzecznik prasowy

Za chwileczkę nasi chłopcy zaczną ciężką pracę podczas okresu przygotowawczego, a tym czasem Zarząd przygotowuje całą machinę klubową. Trwają rozmowy transferowe z nowymi zawodnikami i sponsorami.

Na początek pierwsze wzmocnienie – nie jest to zawodnik, a członek sztabu – Rzecznik prasowy !!!. Bardzo ważna funkcja, dzięki której nasi kibice i partnerzy będą mieli najświeższe informacje z życia klubu, wywiady z zawodnikami, konkursy i zabawy. Postaramy się, aby cały czas pojawiały się nowe newsy z klubu, tak żeby każdy dziennie odwiedził naszą stronę klubową.

Zatem od 21 lipca 2016 zaczynamy nowy rozdział medialny – mamy rzecznika klubowe. Jest nim Damian Barszcz – wieloletni kibic Remedium jak i futsalu. Nasz nowy „nabytek” żyje tą dyscypliną, prężnie działa na portalach społecznościowych i zna praktycznie każdego zawodnika w naszym kraju.

Tym razem to my przepytamy naszego Rzecznika – następnym razem to On będzie pytał nas:

1. Dlaczego zdecydowałeś się przyjąć zadanie bycia rzecznikiem prasowym tak dużego i popularnego klubu jak nasz ??
Jak wiemy FC Remedium Hybryd Pyskowice to prężnie działający klub futsalu na poziomie ogólnopolskim, z bogatą i piękną historią. Kiedy pojawiła się propozycja zostania rzecznikiem prasowym nie zastanawiałem się ani chwili. Dla mnie osobiście futsal znaczy bardzo dużo. Kilka lat temu zostałem "zarażony" tą dyscypliną sportu. Zacząłem chodzić na mecze lokalnych drużyn, potem takich, które występowały często w Futsal Ekstraklasie czy I Lidze Futsalu. Zainteresowała mnie ta piękna dyscyplina sportu. Jestem z Pyskowic i śledzę poczynania pyskowickiego klubu od samego początku, byłem praktycznie na każdym meczu Remedium. Propozycja zostania rzecznikiem prasowym była dużym zaskoczeniem, ale też szansą bycia blisko tak dużego klubu. Jestem bardzo dumny, że będę mógł zajmować się czymś ważnym w klubie. Jest to zupełnie nowe doświadczenie. Myślę, że właśnie dlatego też się na to zajęcie zdecydowałem. Podsumowując kocham futsal i jestem bardzo zadowolony, że będę mógł może wnieść coś nowego do klubu z miasta, w którym mieszkam.

2. Jakie masz pierwsze plany związane z działaniem jako rzecznik ??
Mam kilka ciekawych pomysłów. Myślę, że będę starał się wprowadzić kilka nowości jakich nie było na stronie klubu ani na klubowym profilu na facebook'u. Pierwszymi artykułami jakie pojawią się to będą regularnie prowadzone przez cały sezon wywiady z zawodnikami. Będę się starał co tydzień przeprowadzać wywiad z wybranym zawodnikiem lub działaczem klubowym. Potem kiedy rozpocznie się już sezon to po każdej kolejce ligowych zmagań (nie tylko naszej ligi) pojawiać się będą krótkie podsumowania, opisy spotkań, tabele poszczególnych rozgrywek, tak aby każdy nasz kibic wiedział co się dzieje w futsalowym świecie.

3. Jaką rolę widzisz dzisiaj rzecznika w sporcie i co może to dać naszemu klubowi ??
Myślę, że rzecznik prasowy to dosyć ważna osoba w dzisiejszych czasach w klubie sportowym. Jest takim "łącznikiem" między klubem (zawodnikami, działaczami) a kibicami. Przekazuje na bieżąco najważniejsze informacje związane z klubem, tak aby kibice mogli ją na bieżąco obserwować. Właśnie tego rodzaju plusy może przynieść to naszemu klubowi. Jak wiemy dzisiaj media społecznościowe i ogólnie Internet to pierwsze źródło informacji. Większość z nas spędza tam bardzo dużo czasu. Tak więc publikowanie artykułów czy wywiadów uważam za bardzo dobry pomysł. Mam nadzieję, że wniosę coś nowego do klubu.

4. Czy możemy liczyć na jakieś niespodzianki prasowe czy może inne ??
Tak jak już wspomniałem wcześniej oprócz tego co już było pojawi się kilka nowości, czyli regularnie publikowane wywiady z zawodnikami i działaczami. Plan jest taki, aby taki wywiad przeprowadzić w trakcie sezonu z wszystkimi zawodnikami, trenerami i osobami związanymi z klubem. Drugą nowością będą wspomniane już podsumowania każdej kolejki rozgrywek, zarówno naszej ligi jak i innych, w tym Futsal Ekstraklasy. To będzie miało funkcję promującą futsal, tak aby każdy wiedział co się dzieje w Polskiej Lidze Futsalu. Najbardziej oczywiście będę się skupiał na naszym klubie, co jest oczywiste. Jest jeszcze kilka pomysłów, ale to wkrótce...

Przed nowym rzecznikiem duże wyzwanie. Chcemy, by pyskowicka drużyna, która gra w profesjonalnej lidze futsalu była jeszcze bardziej rozpoznawalna w mieście, w całym regionie oraz kraju. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej zagościmy również w lokalnych mediach. Od zawsze staramy się stawiać na osoby z dużą motywacją do działania. Taka jest nasza strategia i wizja klubu. Damian jest młody, ale już doświadczony i pełny pasji. Mamy nadzieję, że młodość wniesie ożywienie w sferze medialnej i FC Remedium Hybryd Pyskowice będzie wkrótce znany wszystkim pyskowiczanom oraz śląskim kibicom, którzy chętnie będą przychodzili na nasze mecze – mówi Rafał Barszcz, Prezes Klubu.

Zobacz też

Partnerzy strategiczni

Partnerzy główni

Partnerzy