Poznaj nas - Szymon Wesołowski

Szymon Wesołowski – na co dzień selekcjoner prężnie rozwijającej się pierwszej zabrzańskiej drużyny futsalowej seniorów w Zabrzu – TS 10ka.pl Zabrze. Ambasador Ligi Nike Playarena – największych rozgrywek piłki nożnej 6-osobowej w kraju zrzeszonych w European Minifootball Federation (EMF). Uczestnik licznych kursokonferencji metodyczno-szkoleniowych oraz szkoleń poszerzających wiedzę futsalową – m.in. uczestnictwo w kursie futsalu organizowanym przez Klaudiusza Hirsha. Organizator i współorganizator wielu turniejów piłki nożnej halowej oraz piłki nożnej 6-osobowej, od sezonu 2015/2016 również drugi trener FC Remedium Pyskowice.

Kim jest Szymon Wesołowski??
Przede wszystkim ogromnym pasjonatem sportu, ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej i futsalu. Człowiekiem, który jest gotów włożyć całą swoją energię i zaangażowanie w rozwój własnych umiejętności trenerskich, poszerzanie wiedzy teoretycznej i zbudowanie własnej myśli szkoleniowej oraz poszukiwanie nowych rozwiązań taktycznych.

Jak to się stało, że zostałeś trenerem w naszym Klubie?
Po zakończonym sezonie futsalowym 2014/2015 prezes GTW Hydeparknews Gliwice, Dariusz Opoka, zaproponował mi angaż w gliwickiej drużynie w nadchodzącym sezonie. Uzgodniliśmy warunki współpracy oraz określiliśmy jasno cele na sezon 2015/2016. Niespodziewanie doszło do fuzji drużyn FC Pyskowice i GTW Gliwice. W ramach wspomnianego połączenia klubów, duet który miałem tworzyć z Krzysztofem Bochenkiem, przeszedł w „posiadanie” FC Remedium Pyskowice.

Co Szymon Wesołowski może dać naszemu Klubowi?
Świeżość spojrzenia na futsal i wiele pomysłów, nowych rozwiązań taktycznych, często niekonwencjonalnych. Chcę dać pierwszemu trenerowi wsparcie, by mógł skupić się na najważniejszych aspektach szkoleniowych. Postaram się przekazać naszym zawodnikom całą posiadaną wiedzę, by mogli ją wykorzystać podczas zmagań ligowych. Pragnę zaszczepić w najmłodszych graczach swój zapał do ciężkiej pracy i pogłębić ich fascynację futsalem.

Możesz nam powiedzieć czym jest 10ka.pl Zabrze, której jesteś Prezesem?
Według pierwotnych zamierzeń TS 10ka.pl Zabrze miało być amatorskim projektem futsalowym, który swoim rozwojem przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Obecnie wszystko zmierza ku temu, by drużyna ta stała się pierwszą oficjalną seniorską drużyną futsalową w Zabrzu. Czekamy na wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.

Filarem „Dziesiątki” są niesamowici zawodnicy z „dużego boiska”, chcący uczyć się futsalu i zamieniać fascynację tą dyscypliną sportu w krople potu pozostawiane na parkietach. Dzięki zaangażowaniu wszystkich graczy, działaczy i sponsorów klubu od września 2013 roku stale osiągamy sukcesy, nie tylko na własnym podwórku, ale również w całym kraju.

Jak wrażenia po pierwszych treningach
Pozytywne. Uczestniczę w profesjonalnym projekcie, z doświadczoną grupą działaczy i zawodników, mocno zaangażowanych w swoje zadania, dzięki czemu ja również mogę skupić się na swoich obowiązkach. Kierownicy drużyny oraz Prezesi dbają o to, by zapewnić wszystkim wysoki komfort pracy, treningi przebiegają w dobrej atmosferze, z pełnym zaangażowaniem. Jestem przekonany, że taka organizacja w klubie przyniesie zamierzone efekty i przełoży się to na sportowy wynik.

Jak oceniasz naszych zawodników oraz kolegów trenerów Rafała i Krzyśka ??
Na ocenę zawodników pod względem sportowym jest jeszcze troszkę za wcześnie, mogę jedynie stwierdzić, że w drużynie nie ma przypadkowych osób. Z oboma trenerami dobrze mi się współpracuje. Jestem dumny z tego, że mogę pracować u boku tak doświadczonego coucha jak Rafał Barszcz, który zapisał się już na kartach historii futsalu w Polsce. Jako młody szkoleniowiec szczególnie doceniam to, iż trener Barszcz traktuje mnie jak równorzędnego partnera, nie okazuje mi żadnej wyższości. Z Krzyśkiem Bochenkiem natomiast rozumiemy się bez słów, a że nie jestem zbyt wylewny w komplementach, to na tym poprzestanę (śmiech).

Chciałbym również podkreślić, iż w skład sztabu szkoleniowego FC Remedium Pyskowice wchodzą bardzo doświadczeni trenerzy bramkarzy. Dzięki ich ciężkiej, często niedocenianej pracy my możemy skoncentrować się na szkoleniu zawodników z pola.

Jakie są marzenia Szymona Wesołowskiego w nadchodzącym sezonie ??
Zdecydowanie wolę mówić o celach. Przed rozpoczęciem sezonu trener Rafał Barszcz w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym i zarządem przekaże do opinii publicznej cele na nadchodzący sezon. Nie czuje się na tyle kompetentny, aby na ten temat się wypowiadać.

Zobacz też

Partnerzy strategiczni

Partnerzy główni

Partnerzy