Garść statystyk – czyli sezon 2015/2016 w pigułce.

Zespół w swoim pierwszy historycznym sezonie zdobył 26 pkt z czego 16 w drugiej rundzie strzelając tym samym 78 bramek tracąc 74. Najlepszym strzelcem zespołu został Tomasz Wolny z 14 trafieniami, dalej w klasyfikacji był Łukasz Janicki, Tomasz Misiak i Wojciech Pawlak, którzy solidarnie zdobyli po 8 bramek. Zespół zdobył solidarnie po 13 pkt na wyjeździe jak i u siebie na hali.

W zespole w sumie w całym sezonie wystąpili następujący zawodnicy:
Rafał Wojcik, Łukasz Lubczyński, Marek Mięnsok, Łukasz Borowski, Tomasz Misiak, Tomasz Wolny, Łukasz Janicki, Wojciech Pawlak, Dominik Stańczyk, Marcin Brysz, Robert Zalesiński, Damian Skorupski, Mariusz Połeć, Jacek Czyżykowski, Patryk Mitkowski, Damian Rybitwa, Łukasz Woźniak, Dawid Dziambor, Andrii Soviak, Roman Pigut, Krzysztof Mickiewicz, Maciej Gaweł, Patryk Oleś, Tymoteusz Tańkowski, Bartłomiej Łakomy, Wojciech Wołongiewicz, Paweł Kata.

W sumie 27 osób.

Najwięcej minut na boisku spędziła najlepsza para zawodników w Polsce – rozumiejąca się bez słów – czyli Tomasz Misiak i Tomasz Wolny.

Zespół pokonał ponad 4 000 km jeżdżąc na poszczególne mecze ligowe spędzając tym samym niemal 70 h w busie lub aucie.

Ilość kibiców w całym sezonie sięgała łącznie ponad kilka tysięcy, co jest wynikiem nie do pobicia w 1 Lidze gr. Południowa – gdzie na wszystkich meczach łącznie w jednej kolejce nie ma tylu kibiców co na hali w Pyskowicach.

W trakcie sezonu dwóch zawodników naszego klubu było powołanych do Reprezentacji Polski w Futsalu: Robert Zalesiński i Paweł Kata – U19.

Nad zawodnikami czuwało łącznie 5 trenerów (w tym trener bramkarzy) i 2 fizjoterapeutów.

Na stronie i profilu facebook zamieściliśmy ponad 100 wiadomości z czego jeden z artykułów obejrzało łącznie ponad 18 000 osób – najlepszy wynik spośród wszystkich newsów – Galeria zdjęć z drużyną przed sezonem.

Na każdym meczu przy obsłudze meczu brało udział około 7-8 osób, w tym kamerzysta, oprawa dźwiękowa, parkietowy.

Zobacz też

Partnerzy strategiczni

Partnerzy główni

Partnerzy