Zwycięstwo w turnieju Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W środowe święto (6.01.2016) nasza drużyna wzięła udział w prestiżowym i mającym ogromną tradycję turnieju – WOŚP 2016. Mało wspomnieć, iż turniej w ostatnich latach wygrywała drużyny GAF Gliwic i N-bit Gliwice. Teraz przyszedł czas na innego ligowca. A było to tak...

W grupie szybkie 3 zwycięstwa. W półfinale zwycięstwo z Jubilo Gliwice. Wisienką na torcie miał być finał pomiędzy FC Remedium Hybryd Pyskowice, a naszymi przyjaciółmi z Domus Łabędy. Bardzo mocna ekipa Domusa postawiła wysoko poprzeczkę, prowadząc przez większą cześć spotkania 1-0. Dopiero w końcówce do wyrównania doprowadził Wojciech Pawlak. Zwycięzców jak to często bywało w historii tego turnieju wyłonić miały rzuty karne. W tych lepsi okazali się nasi zawodnicy, notując fajne zwycięstwo. Na dodatek najlepszym bramkarzem turnieju wybrano naszego bramkarza Łukasza Lubczyńskiego, a najlepszym strzelcem został Wojciech Pawlak, który w ostatniej akcji meczu trafiając do bramki wyprzedził innego naszego zawodnika – Dominika Stańczyka.

Drużyna wystąpiła w składzie:

  • Łukasz Lubczyński
  • Damian Rybitwa
  • Patryk Mitkowski
  • Krzysztof Mickiewicz
  • Dominik Stańczyk
  • Marcin Brysz
  • Wojciech Pawlak
  • Bartłomiej Łakomy

Nie każdy wie, że przed wieloma laty dawna drużyna Remedium Pyskowice – jeszcze nawet nie ta zawodowa wygrała turniej WOŚP, który rozgrywany był na hali sportowej w Technikum Łączności. Nie do końca wiadomo, w którym to było roku, gdyż puchar za to zwycięstwo jest – ale nie ma w nim daty. Mogło to być około 2003 r. Wtedy w tamtym zespole najprawdopodobniej grali obecny trener naszej drużyny Rafał Barszcz jak i Marcin Barszcz, Rafał Wojcik, Grzegorz Mikita, Marcin Pietrzyk. Choć było to wiele wiele lat temu (i już nikt nie pamięta nawet całego składu), a Organizator turnieju wskazuje, iż jest to 8 edycja WOSP, to starsi zawodnicy z Pyskowic, pamiętają ten wielki turniej – w którym Remedium odniosło zaskakujące zwycięstwo. Miło zatem, iż nowe pokolenie i nowa drużyna kultywuje tradycje pyskowickiego futsalu.

Zobacz też

Partnerzy strategiczni

Partnerzy główni

Partnerzy