Pierwsze punkty naszej młodej drużyny !!!

Już w pierwszym oficjalnym meczu naszych mamutów zdobywamy cenny punkt, bo zdobyty na wyjeździe z zespołem Berlandu Komprachcice – czyli 6 drużyny ubiegłego sezonu. Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów choć trzeba przyznać, iż nasz zespół miał więcej z gry i stworzył więcej sytuacji.

Pomimo dobrego początku pierwszą bramkę w meczu strzelili gospodarze przy biernej postawie obrońców. Musieliśmy gonić wynik. Przechwyt na naszej połowie rajd Łukasza Woźnego na bramkę zamienia Łukasz Janicki. Popularny „Laki” strzela zatem pierwszą historyczną bramkę dla naszej drużyny. Mecz z upływem czasu stawał się coraz to bardziej brutalny, do czego niestety doprowadzili sędziowie a efektem czego była kontuzja kolana naszego zawodnika Wojtka Wołongiewicza. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 1-1 nie krzywdząc żadnej z drużyn. Jak wskazał Trener „oczywiście fajnie byłoby zdobyć na początek 3 pkt, ale trzeba docenić to co się ma dlatego ten punkt bierzemy z pokorą, gdyż w ostatecznym rozrachunku może być bezcenny.

Pomimo kilku dogodnych sytuacji – poprzeczki Wojtka Pawlaka, czy nie zaliczonej bramki w momencie braku tzw. przywileju korzyści nie udało się nam strzelić zwycięskiej bramki. Widać było nerwowość w naszych poczynaniach, czego efektem była wymiana ciosów, a nie futsal co ewidentnie bardziej leżało naszemu przeciwnikowi. Trzeba też oddać rywalom, iż kilkukrotnie zespół z Komprachcic wyprowadził kilka naprawdę groźnych kontr, które na szczęście świetnie wybronił nasz bramkarz, a i gra rywala w obronie na 10 metrze była na najwyższym poziomie. Popularny Mały w tym meczu wygrał nawet pojedynek 2 na 1 z dwójką napastników rywala. Cieszymy się z pierwszego punktu, tym bardziej, iż na tej hali nie jedna drużyna będzie bez punktów, a i w meczu nie zagrali Tomasz Misiak i Marcin Brysz czyli nasi kluczowi zawodnicy.”

Już za tydzień w niedziele jedziemy do Tychów na mecz z miejscowym GKS, jednym z głównych kandydatów do awansu.

Zobacz też

Partnerzy strategiczni

Partnerzy główni

Partnerzy