Pierwszy mecz za chwilę...

Kilka słów od trenera Rafała Barszcz uzyskał Adam Witczak

1. Ligowa inauguracja "Mamutów" tuż, tuż... Jak ocenia Pan okres przygotowawczy?

Niestety można powiedzieć, że nie mieliśmy okresu przygotowawczego, zaczęliśmy 1 września z myślą, że pierwszy mecz o punkty będzie miał miejsce dopiero 7 listopada w ramach rozgrywek 2 ligi. Zaproszenie do 1 ligi przerwało nasz okres przygotowawczy i musimy już grać, dlatego trudno go ocenić, gdyż w zasadzie go nie było. Będzie to z pewnością rzutować na naszą grę ale wiedzieliśmy na co się piszemy. Zamiast 7-8 tygodni przygotowań mieliśmy 3, ale sezon jest długi więc będziemy mogli nadgonić.

2. Jakie nastroje panują w zespole; czy drużyna jest gotowa do walki o punkty?

Myślę, że każdy zawodnik przychodził tu z myślą o grze i walce w każdym meczu. Znając tych ludzi wiem, że są gotowi do walki. Nastroje są nienajgorsze, ale na pewno jest duża doza niepewności, gdyż nie jesteśmy przygotowani do rozgrywek tak, jak być powinniśmy. Czy będziemy gotowi do walki? Myślę, że tak, ale czy będziemy ją wygrywać to się okaże.

3. Jakiego stylu gry możemy oczekiwać po teamie FC Remedium Hybryd Pyskowice?

Na chwilę obecną nie mamy jeszcze wypracowanego stylu gry, docieramy się wszyscy, zawodnicy się wzajemnie poznają. Myślę, że na początek będziemy bazować na grze obronnej, którą kierować będą doświadczeni bramkarze i na prostych akcjach ofensywnych plus - mam taką nadzieję - będziemy groźni w stałych fragmentach gry.

4. Nasz najbliższy rywal w pierwszym spotkaniu poniósł klęskę, przegrywając 1:11. Czego można się spodziewać po drużynie z Komprachcic?

Nie ma co przywiązywać wagi do wyniku tego meczu, gdyż zawodnicy z Komprachcic pojechali do Wieliczki w 6 i na dodatek bez swoich kluczowych zawodników. Miałem przyjemność już kilka razy grać z Komprachcicami i były to zawsze ciężkie mecze pomimo, iż prowadziłem wtedy zespół ekstraklasy. W zeszłym sezonie zespół ten zdobył 6 miejsce w silnej 1 lidze, pokonując jako jedyny już dziś ekstraklasowy Nbit Gliwice. Zgodnie z informacją na ich stronie, zespół chce w obecnym sezonie poprawić to miejsce, więc myślę, że czeka nas bardzo ciężki pojedynek.

Zobacz też

Partnerzy strategiczni

Partnerzy główni

Partnerzy