Z CYKLU - LUDZIE NASZEGO KLUBU

Dziś Jan Glowienka – Wiceprezes Klubu oraz Trener koordynator

1. Kim jest Pan Jan Glowienka ??

Mam 44 lat, urodziłem się w Pyskowicach, mam cudowne dwie córki, gdzie jedna z nich poszła w moje ślady grając i reprezentując GTW Gliwice oraz wyrozumiałą Małżonkę. Na co dzień jestem pasjonatem piłki nożnej. Mój wujek przez wiele lat był gospodarzem klubu MKSR Czarni Pyskowice, na meczach których bardzo często bywałem jako dziecko stąd pojawił duży sentyment dla Pyskowic. Obecnie pomagam w tworzeniu drużyny w Pyskowicach. W wieku 35 zacząłem grać w Gliwickiej Lidze Oldboyów w zespole Dynamic i Elektron, tam zdobywając doświadczenie i wiedzę od starszych doświadczonych zawodników futsalowych i piłkarskich.

Sukcesy:

Wychowanek i zawodnik ŁTS Łabędy, piętnaście lat w Młodości Rudno jako zawodnik, asystent trenera i trener. Założyciel drużyny Domus Futsal Club Łabędy, z którą osiągał liczne sukcesy, a siłą drużyny są byli lub obecni zawodnicy ŁTS Łabędy. Do sukcesów zaliczyć należy:

- Wicemistrzostwo Ligi Pyskowickiej,

- Mistrzostwo Ligi Gliwickiej w Futsalu,

- Mistrzostwo Ligi Amatorów w 1996 r. jako Bumar Łabędy,

- reprezentant Podokręgu Zabrze jako piłkarz,

- zdobywca młodzieżowej złotej odznaki PZPN oraz brązowej DFB jako piłkarz,

- Mistrz Turnieju Halowego DFK Schleisen oraz czwarte miejsce w Międzynarodowych Halowych Mistrzostw Polski Hutnik jako piłkarz.

2. W jaki sposób znalazł się Pan w naszym Klubie ??

Któregoś dnia spotkałem się z obecnym Prezesem Rafałem. Znaliśmy się już bardzo dobrze z boisk i hal, jako że często stawaliśmy naprzeciwko siebie czy grając czy prowadząc drużyny. Przedstawił mi wizję jaką chciałby zrealizować. Jako, że pomysł wydał mi się ciekawy i opierał się na rozwoju futsalu od razu się zgodziłem. Później zebranie założycielskie, szybki podział ról i walczymy.

3. Co Pan może dać naszemu Klubowi ??

Przede wszystkim doświadczenie, przy czym nie te teoretyczne tylko praktyczne, gdyż piłką zajmuję się już 35 lat. Do tego chciałbym swoim zaangażowaniem pomóc w rozwoju nowego klubu w Pyskowicach. Pomoc moja będzie miała znaczenie również w kierunku znajomości większości zawodowych futsalowców w okolicy, gdyż wielu z nich grało w drużynie DFC w wolnym czasie lub naprzeciwko siebie w turniejach ogólnopolskich. Oczywiście dam Klubowi serce, wolny czas tak, żebyśmy wszyscy byli dumni z naszej drużyny.

4. Czym jest drużyna FC Domus ??

Dokładnie Domus Futsal Club Łabędy, to środowiskowa drużyna założona w roku 2010 dzięki współpracy z firmą Domus. Trzon drużyny tworzą zawodnicy, którzy grają lub grali w zespole ŁTS Łabędy. Jako drużyna od lat startujemy w ligach środowiskowych w Gliwicach, Pyskowicach oraz staramy się brać udział w turniejach lokalnych i regionalnych często z dużymi sukcesami.

5. Za co Pan będzie odpowiadał w naszym Klubie ??

W naszym klubie odpowiedzialny jestem głównie za organizację w klubie, prowadzenie bieżących spraw, rozmowy z naszymi partnerami biznesowymi. Powierzono mi również funkcje trenera koordynatora, który spaja wszystkich trenerów, nadzoruje ich prace, służy radą czy jeśli potrzeba pomaga w prowadzeniu treningu.

6. Jak ocenia Pan siłę naszej drużyny ??

Po pierwszych treningach szybko można było się przekonać, iż w drużynie jest wielu ciekawych zawodników. Każdy z nich ma swoją historię i określone CV. Przede wszystkim widzę w nich chęć pracy i rozwoju a to jest najważniejsze. Poziom sportowy jaki prezentują chłopaki również uważam za dobry, a co niektórzy naprawdę prezentują bardzo wysoki poziom co potwierdzili choćby w ostatnim sparingu z mocną drużyną z Rudy Śląskiej. Myślę, że jeśli wszyscy wzajemnie się poznają, dogramy schematy gry, będziemy grać na pamięć to powinniśmy być bardzo silną drużyną, której pokonanie nie będzie należeć do najprostszych.

7. Jakie cele stawia Pan przed sobą i naszą drużyną ??

Na pewno chciałbym pomóc jak najbardziej będę potrafił, życzyłbym sobie, abyśmy jako klub byli poukładani, ażeby chłopakom niczego nie brakowało i dobrze czuli się w klubie i mogli realizować swoje cele. Co do drużyny to wszystko powoli, nie ma co robić ciśnienia, róbmy swoje, idźmy powoli do przodu, próbujmy pokazać się z jak najlepszej strony. Miejmy nadzieję, że zbudujemy drużynę, która przez lata będzie cieszyć kibiców swoją grą.

Zobacz też

Partnerzy strategiczni

Partnerzy główni

Partnerzy