ITD24 Remedium Pyskowice 3:3 GKS Ekom Invex Remedies Nowiny

Wracamy jeszcze do niedzielnego spotkania z Nowinami.
Przed oficjalną prezentacją składów odbyła się uroczystość przekazania nagród II Pyskowickiej Gali Sportu dla Naszych zawodników - Tomasza Misiaka i Mateusza Pazdeja. Gratulujemy wyróżnienia!

Mecz zapowiadany jako spotkanie o 6 punktów dwóch zespołów, które biją się o utrzymanie. Mecz rozpoczął się wzjajemnym badaniem się obydwu zespołów, cieżko było stworzyć klarowne sytuacje z powodu dobrej obrony obydwu ekip. Kiedy wydawało się, że gra się przeniosła pod naszą bramkę, świetne rozegranie autu przez nasz zespół, piłka dograna do Wołongiewicza, który bardzo ładnym strzałem pokonał bramkarza gości. Chwilę później nasz rywal przewinił po raz szósty i mieliśmy przedłużony rzut karny, którego na bramkę zamienił Patryk Mitkowski, wprawiając pyskowicką publiczność w euforię. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 2:0 dla nas.

Druga połowa to wyjście przeciwnika w przewadze, a więc z wycofanym bramkarzem. Rywal grał tak przez całe 20. minut drugiej części gry. Już w 22. minucie przyniosło to efekt, a składną akcję wykorzystał Maciej Ponikowski, strzelając bramkę kontaktową. Chwilę później było już 3:1, a piłkę do pustej bramki rywala posłał Wojciech Wołongiewicz. Wtedy rywal dalej grał konsekwentnie z wycofanym bramkarzem. Maciej Ponikowski po raz drugi wpakował piłkę do naszej bramki i znowu mieliśmy tylko jedną bramkę przewagi. Potem do meczu wkradło się wiele nerwowości i emocji, które były spowodowane decyzjami arbitrów tego spotkania. Na trybuny został odesłany zawodnik Nowin - Marcin Czech. Niestety konsekwencja gry w przewadze rywala zaprocentowała i w ostatniej minucie doprowadzili do wyrównania, ostatecznie ustalając wynik spotkania na 3:3.

Za Nami bardzo emocjonujący mecz, jeden punkt bardzo cenny, ale mamy świadomość, że mogliśmy tego dnia dopisać 3 punkty do naszego dorobku. Stało się jednak inaczej i teraz już przygotowujemy się i czekamy na mecz z KS Gredar Futsal Team Brzeg, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 w Brzegu.

Skład GKS Ekom Invex Remedies Nowiny: Sebastian Dobrodziej, Adrian Leski - Maciej Ponikowski, Marcin Czech, Andrzej Musiał, Arkadiusz Lekki, Paweł Markowicz, Mateusz Zacharski, Adrian Pater, Dominik Szymkiewicz, Kamil Jeleń, Dawid Dorowski

Trener - Piotr Lichota

Skład ITD24 Remedium Pyskowice: Łukasz Lubczyński, Patryk Płaczek - Wojciech Wołongiewicz, Patryk Mitkowski, Tomasz Misiak, Marek Chojnacki, Mateusz Pazdej, Wojciech Mikos, Roman Pigut, Adrian Dziedzic, Marcin Krzywka, Denis Zubek, Łukasz Woźniak, Adam Mierzowski

Trzenerzy: Rafał Adamczyk, Jacek Podgórski