FUTSAL CLUB PYSKOWICE 9:2 AZS UMCS LUBLIN FUTSAL TEAM [RELACJA]

Za nami inauguracja sezonu 2018/2019 przed własną publicznością. Inauguracja marzeń można by powiedzieć. Świetny mecz, 11 bramek, futsalowe widowisko, ale od początku...

Pierwsze 5 minut spotkania to wzajemne badanie się obydwu zespołów. Groźnie atakowali jedni i drudzy, natomiast to my jako pierwsi wyszliśmy na prowadzenie. Świetnym strzałem bramkarza gości zaskoczył grający z numerem 10 w naszej ekipie Marek Chojnacki. W 11. minucie było już 2:0, a świetną akcję naszego zespołu genialnym strzałem zakończył nasz kapitan - Tomasz Misiak. Hala eksplodowała wtedy z radości. W następnych minutach nasza przewaga zaczynała stopniowo maleć, a goście z Lublina coraz śmielej atakowali na naszą bramkę. W 14. minucie meczu mieliśmy bramkę kontaktową. Piłkę do swojej bramki niefortunnie skierował Adam Mierzowski. Do końca pierwszej części gry wynik już się nie zmienił, co nie oznacza, że nie brakowało ciekawych i groźnych okazji dla obydwu ekip.

Druga połowa to kontynuacja obrazu gry z pierwszej połowy. Tak wyglądała ona przez pierwsze 10 minut. Końcowe 10 minut to prawdziwa kanonada w wykonaniu naszego zespołu. Strzeliliśmy 7 bramek w 8 minut, dając kibicom zgromadzonym na hali mnóstwo powodów do radości. Świetną akcję prawą stroną boiska wykonał nasz 18-letni zawodnik Mateusz Pazdej, od Jego akcji rozpoczęliśmy strzelanie. Następne trafienia to efekt gry gości z wycofanym bramkarzem oraz naszych zabójczych i szybkich kontr. 3 bramki zdobył grający Trener Remedium - Rafał Adamczyk, a po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Grzegorz Gawron, Tomasz Misiak i Wojciech Wołongiewicz. Jedyne trafienie w drugiej połowie dla gości zaliczył Michał Ostrowski.

Za nami niezapomniany mecz i emocje. Cieszymy się z takiej inauguracji sezonu, pracujemy dalej. Przed nami dwa treningi w ciągu tego tygodnia, a w niedzielę mecz w Gliwicach z tamtejszym GSF Gliwice.

Skład FC Pyskowice: Tomasz Michalik, Patryk Płaczek - Wojciech Wołongiewicz, Tomasz Misiak, Marek Chojnacki, Rafał Adamczyk, Rafał Kucza, Wojciech Mikos, Dawid Bladycz, Adrian Dziedzic, Grzegorz Gawron, Mateusz Pazdej, Adam Mierzowski

Sztab trenerski i kierownicy zespołu : Rafał Adamczyk, Rafał Wojcik, Damian Barszcz, Piotr Pola

Skład AZS UMCS: Paweł Furtak - Tomasz Ławicki, Mateusz Szafrański, Konrad Tarkowski, Wojciech Wiśniewski, Marcin Bijas, Michał Ostrowski, Maciej Urtnowski, Piotr Waszczyński, Tomasz Godyński, Rafał Król

Sztab: Artur Gadzicki, Michał Szewczuk

ZÓŁTE KARTKI: Rafał Adamczyk, Mateusz Pazdej