Przegrana z Gwiazdą

Gwiazda Ruda Śląska - Futsal 4:1 FC Remedium Hybryd Novitech Pyskowice

Za nami pierwszy mecz w 1 Polska Liga Futsalu w sezonie 2018/2019. Naszym rywalem na początku rozgrywek był zespół Gwiazdy Ruda Śląska, który w poprzednim sezonie walczył w barażach o awans do Futsal Ekstraklasy.

W spotkanie weszliśmy dobrze, graliśmy bardzo wyrównane spotkanie. Nasz koncekwencja sprawiła, że w 16. minucie spotkania na prowadzenie wyprowadził nas Rafał Kucza - nasz nowy nabytek. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. Nieco ponad minutę później Mateusz Mrowiec wpisał się na listę strzelców, wykorzystując dobrą akcję w środkowej części boiska Naleśnika. Do końca pierwszej odsłony gry wynik już nie uległ zmianie.

Druga połowa to niestety postępująca przewaga zespołu dowodzonego przez duet Kujawa-Noga. Nie brakowało nam swoich okazji, ale z czasem przeciwnicy grali coraz bardziej efektownie. W 27. minucie Bartosz Siadul płaskim uderzeniem pokonał naszego bramkarza. Potem niestety straciliśmy jeszcze dwie bramki po składnych i ładnych dla oka akcjach.

Końcowy wynik to 4:1 dla Gwiazdy, drużyny, która ma ekstraklasowe aspiracje. Cięzko jest być zadowolonym po przegranym meczu, ale z pewnością z nadzieją możemy patrzeć w przyszłość.

"Wydaje mi się, że w pierwszej połowie pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, w drugiej zabrakło niestety konsekwencji i trochę siły fizycznej" - powiedział po spotkaniu nasz zawodnik Wojciech Wołongiewicz.

Skład FC Remedium Hybryd Pyskowice: Michalik (Płaczek) – Wołongiewicz, Mucha, Chojnacki, Adamczyk – Kucza, Bladycz, Dziedzic, Gawron, Pazdej, Górny, Mierzowski.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich serdecznie na niedzielnie spotkanie z AZS UMCS Lublin Futsal Team, które rozegramy w hali przy "Mamucie". Bądźcie z Nami, razem powalczymy o pierwsze 3 punkty w tym sezonie!