Po sparingu z Piastem...

W środę rozegraliśmy sparing z drużyną Piast Gliwice - Futsal która przygotowuje się do rozgrywek Futsal Ekstraklasa Sp. z o.o..

Początek spotkania to bardzo szybka strata bramki przez naszą drużynę wynikająca z błędu i braku zrozumienia w szeregach naszej ekipy. Potem było już znacznie lepiej. Piast był stroną przeważającą, natomiast my bardzo dobrze się broniliśmy oraz wyprowadzaliśmy ciekawe akcje. W pierwszych 20 minutach bramek jednak już nie zobaczyliśmy, a ta część gry zakończyła się wynikiem 0:1. Drugie 20 minut przyniosło kolejne sytuacje dla obydwu drużyn, natomiast nikt nie potrafił ich skutecznie sfinalizować. Dobra postawa naszej drużyny sprawiła, że po regulaminowych 40 minutach przegrywaliśmy tylko 0:1. Trenerzy umówili się na rozegranie dodatkowych 20 minut, gdzie Trener Adamczyk zdecydował się wpuścić na boisko młodzież oraz zawodników testowanych, żeby dać im szansę zaprezentowania się na tle wymagającego rywala z najwyższej klasy rozgrywkowej. Niestety w tej dodatkowej części gry straciliśmy 4 bramki, a sam mecz zakończył się wynikiem 0:5. Nie wynik jest najważniejszy, cieszymy się, że potrafiliśmy przez 40 minut skutecznie przeciwstawić się czołowej drużynie w Polsce.

W sparingu z Piastem paru zawodników pokazało się z bardzo dobrej strony. Pierwsze 40 minut gry bardzo dobre w naszym wykonaniu, natomiast w ostatnich 20 minutach zabrakło już koncentracji i sił czego konsekwencją były stracone cztery bramki. Na tym etapie przygotowań wynik nie był najważniejszy, Zależy nam, żeby jak najszybciej się zgrać i dobrze być przygotowanym do sezonu - powiedział zaraz po meczu Trener FC Pyskowice Rafał Adamczyk.

Tak, więc kolejny wartościowy sparing za nami. Przed nami natomiast jeszcze mnóstwo pracy. W kolejnym tygodniu przygotowań do nowego sezonu nasz zespół odbędzie 3 treningi, a tydzień zakończymy udziałem w świetnie obsadzonym turnieju o Puchar Śląska w Futsalu w Siemianowicach Śląskich. Naszymi grupowymi rywalami będą Clearex Chorzów, Gwiazda Ruda Śląska - Futsal oraz GKS Futsal Tychy.

ZAPRASZAMY JUŻ DZIŚ!!

ŁĄCZY NAS FUTSAL - ŁĄCZY NAS PASJA

Więcej!

Zobacz też

Partnerzy strategiczni

Partnerzy główni

Partnerzy