Sparingowe granie!

Jeśli miał to być spacerek dla zespołu Gwiazdy Ruda Śląska przed ligą to z pewnością takowy nie był.

Nasz ekstraklasowy niedzielny przeciwnik to uznana marka, która już w najbliższą niedzielę rozegra pierwszy spotkanie w ramach Futsal Ekstraklasy. Oba zespoły stawiły się w swoich najmocniejszych składach. Pierwsze minuty to wzajemne badanie się obydwu rywali, gdzie sytuacji bramkowych nie było zbyt wiele. Im dłużej tym zespół gospodarzy zdobywał coraz to więcej pola i stwarzał kolejne sytuacje, my zmuszeni byliśmy do gry w obronie. Po jednym z katastrofalnych błędów naszej defensywy i podaniu wzdłuż bramki zespół gwiazdy zdobył bramkę, a nasz bramkarz Rafał Wojcik był bez szans. W międzyczasie rywale wykonywali jeszcze przedłużony rzut karny – bez skutecznie. Wynikiem 1-0 zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W drugiej połowie rywal chciał jeszcze bardziej zdominować nasz zespół, jednak odkrył się za bardzo i po zagraniu długiej piłki za plecy obrońców chytrym uderzeniem piłkę do bramki skierował nasz młody zawodnik Patryk Mitkowski – mamy remis. Rywal szybko odrobił stratę, lecz jeszcze szybciej po raz kolejny wyprowadzamy kontrę i strzałem spod linii bramkę plasowanym uderzeniem zdobywa ponownie Mitkowski. Trwa wymiana ciosów i rywal wychodzi na prowadzenie. Jednak nie do zatrzymania był dziś Patryk Mitkowski, który po asyście naszego kapitana Tomka Wolnego zdobywa bramkę na 3-3 – hattrick naszego 20 letniego zawodnika. W końcówce rywal strzela bramkę na 4-3 po ogromnym zamieszaniu pod naszą bramką. Na koniec rywal chciał jeszcze potrenować grę z lotnym bramkarzem jednak skończyło się to na stracie bramki w kuriozalnych okolicznościach – rywale sami strzelili sobie bramkę do pustej bramki. Szczęśliwa końcówka i remisujemy ze znacznie wyżej notowanym rywalem.

Co by nie mówić nie ważne czy doza szczęścia czy indolencji rywala, momentami katastrofalna gra w obronie ale remisujemy na trudnym terenie po 3 bramkach Mitkowskiego i świetnej postawie całej drużyny jak i kapitalnej grze obu bramkarzy (w drugiej połowie bronił Łukasz Lubczyński) doprowadzając do sporej niespodzianki.

Pyskowicki team na rudzkiej hali wystąpił w następującym zestawieniu:

Bramkarze: Rafał Wojcik, Łukasz Lubczyński;

Zawodnicy z pola: Mariusz Połeć, Dominik Stańczyk, Wojciech Pawlak, Łukasz Janicki, Patryk Mitkowski, Paweł Kata, Marcin Brysz, Wojciech Wołongiewicz, Tomasz Wolny (c), Tomasz Misiak, Łukasz Wozniak.

Zobacz też

Partnerzy strategiczni

Partnerzy główni

Partnerzy