7. kolejka Pyskowickiej Ligi Futsalu za nami

Za nami kolejka pełna ciekawych, wyrównanych spotkań, ładnych akcji i niespodziewanych rozstrzygnięć.

MVP kolejki zostaje... Aleksander Brych, którego świetna dyspozycja na pozycji bramkarza mocno przyczyniła się do zwycięstwa drużyny Express Rolety.

Komplet wyników 7. kolejki PLF:

Express Rolety 5:1 Rossmann Futsal Team Pyskowice II
Mitkowski (2), Cichocki (2), Skorupski - Kata

W pierwszych 10. minutach oglądaliśmy wyrównane starcie z wieloma strzałami z obydwu stron. na 1:0 wynik meczu otworzył Patryk Mitkowski. Chwilę później za sprawą Pawła Kata na tablicy wyników mieliśmy 1:1. W 16. minucie spotkania Cichocki wykończył świetną akcję dając prowadzenie drużynie Express Rolety. Minimalnym prowadzeniem tej drużyny zakończyła się pierwsza część spotkania. Druga połowa to nadal bardzo wyrównana gra z doskonałymi okazjami bramkowymi z obydwu stron. Brakowało jednak skuteczności, a w bramce Express świetnie spisywał się Aleksander Brych. Na 3 minuty przed zakończeniem spotkania trzecią bramkę dla Express Rolety strzelił Damian Skorupski, a chwilę później czwarte trafienie zaliczył Cichocki. Później jeszcze jedną bramkę dołożył Mitkowski, ustalając wynik spotkania na 5:1.

FC Gladiator Czechowice 5:3 Skazani
Sigmundzik (2), Gorlicki, Sitek, Tkachuk - Pasternak (2), Kołodziej

Na początek wielkie brawa dla drużyny Skazani, którzy mimo spóźnienia się drużyny rywali wyrazili chęć gry i ustalenia wyniku na boisku.
Kolejne bardzo wyrównane spotkanie. Drużyna Skazanych dobrze weszła w to spotkanie, czego efektem była szybko zdobyta bramka przez Kołodzieja. Później inicjatywę przejęła drużyna z Czechowic, która w ostatniej minucie pierwszej części gry doprowadziła do wyrównania. W 25. minucie Czechowice wyszły na prowadzenie po świetnie rozegranym rzucie wolnym. Bardzo szybko wyrównali Skazani, których zawodnik atomowym strzałem pokonał bramkarza rywali. Bardzo szybką kontrę wykorzystali Gladiatorzy. Następnie Tomasz Pasternak strzelił wyrównującego gola. Mecz wtedy bardzo się zaostrzył, a na 3 minuty przed końcem Gladiator wyszedł na prowadzenie. Chwilę później Tkachuk zdobył bramkę i ostatecznie ustalił wynik spotkania na 5:3.

Warka Team 7:4 Domus Futsal Club Łabędy
Trojanowski (2), Połeć (2), Sobczak, Biernat, Łomża - Glowienka (2), Luchowski, Dering

Doskonale to spotkanie rozpoczęło się dla Warki. Już w 2. minucie wyszli oni na prowadzenie. Następnie drużyna Warki szybko dołożyła dwa trafienia. Potem do ataku wyruszyła drużyna z Łabęd, czego efektem były coraz groźniejsze ataki z ich strony i dwie bramki Glowienki. Następnie minuty to grad bramek z obydwu stron. Mogliśmy oglądać niesamowite trafienia, a wynik tego spotkania to 7:4.

Luxbor Travel Line 3:2 Fasberg Futsal Club Gliwice
Borowski Andrzej (2), Wojcik - Ogrodzki, Przydatek

Pierwsze minuty spotkania to spokojna gra z obydwu stron i wzajemnie "badanie" przeciwnika. W końcowej fazie pierwszej połowy Fasberg zdobył dwie bramki, jednak szybko odpowiedział Wojcik i Fasberg na przerwę schodził z jednobramkowym prowadzeniem. Druga część spotkania to świetne ataki drużyny Luxbor, która prowadziła grę. Zawodnicy Fasbergu coraz bardziej się denerwowali, a Luxbor strzelił kolejne dwie bramki, ostatecznie niespodziewanie wygrywając z faworyzowaną ekipą z Gliwic.

Rossmann Futsal Team Pyskowice I 2:4 Husaria Team
Kata, Blach - Gaweł (2), Orlon, Dąbrowski

Dobrze w to spotkanie weszła drużyna Husarii, strzelając trzy bramki. Potem we znaki zaczęło dawać się zmęczenie mocno okrojonego składu Husarii. W efekcie tego Rossmann strzelił dwie bramki łapiąc kontakt z rywalem, Wygrało jednak doświadczenie zawodników Husarii, którzy strzelając czwartą bramkę zapewnili sobie kolejne 3 punkty.

Dziękujemy, że byliście w to niedzielne przedpołudnie z nami i już dzisiaj zapraszamy na 8. kolejkę w najbliższą niedzielę od godziny 9:00.