FC Remedium Hybryd Novitech Pyskowice 5:5 AZS WSIU Alimentura Malwee Łódź Futsal Team

Kibice zgromadzeni w hali im. Huberta Wagnera w Pyskowicach mogli zobaczyć niezwykle emocjonujący i dramatyczny mecz, w którym padło aż 10 bramek.

Ale wszystko od początku...

Doskonale rozpoczęło się dla nas to spotkanie. Nasz Młodzieżowiec Mateusz Pazdej już w 21 sekundzie spotkania wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Potem niestety to goście doszli do głosu i stwarzali coraz to groźniejsze sytuacje. W efekcie tego Tomasz Sztaba w 4. minucie meczu pokonał naszego bramkarza po raz pierwszy. Po tym trafieniu spotkanie wyrównało się, obydwie ekipy odważnie atakowały, ale mimo tego nikomu już w pierwszej części spotkania nie udało się wpisać na listę strzelców i schodziliśmy do szatni przy wyniku 1:1.

Druga połowa to częste ataki przyjezdnych, a jedną z nich na bramkę zamienił Krystian Pomykała - najlepszy strzelec zespołu z Łodzi. Potem sprawy w swoje ręce wziął Wojciech Wołongiewicz, który dwukrotnie wpakował piłkę do bramki. Chwilę potem swoją pierwszą bramkę w barwach Remedium zdobył Tomasz Pasternak i było 4:2 dla nas. Niestety potem nie było już tak dobrze. Łodzianie atakowali, stworzyli sobie przewagę, co udokumentowali bramkami Paweł Kamiński i Rafał Pawłowski i znowu mieliśmy na tablicy wyników remis, tym razem 4:4. Bardzo szybko odpowiedział nasz kapitan - Tomasz Misiak, który zdobył dla nas 5 bramkę. Wtedy nie mający nic do stracenia zespół z Łodzi konstruował atak za atakiem, co poskutkowało w ostatniej minucie spotkania, kiedy Paweł Szymańczuk wpakował piłkę do naszej bramki i wynik zakończył się wynikiem 5:5.

Niestety nie udało się zdobyć kompletu punktów, chociaż było niezwykle blisko... Szanujemy zatem jeden punkt i już myślimy o kolejnym arcyważnym spotkaniu w Nowinach z tamtejszym Ekom Futsal Team.

Dziękujemy Wam za przybycie na halę, wsparcie do samego końca. Wczoraj walki i zaangażowania naszym zawodnikom nie można było odmówić.

Skład AZS WSIU Alimentura Malwee Łódź: Kamil Kajetaniak, Oleksii Dakhina - Tomasz Sztaba, Paweł Szymańczuk, Krystian Pomykała, Kamil Wasiak, Emil Młynarczyk, Bartłomiej Krysiak, Paweł Kamiński, Przemysław Olczak, Marcin Skrydalewicz, Rafał Pawłowski

Trener: Michał Zawadzki

Skład FC Remedium Hybryd Novitech Pyskowice: Rafał Wojcik, Maciej Steindor - Tomasz Misiak, Sylwester Gładkowski, Mateusz Pazdej, Grzegorz Jarząb, Daniel Adamczyk, Wojciech Wołongiewicz, Kamil Michali, Dawid Bladycz, Łukasz Saborowski, Wojciech Mikos, Tomasz Pasternak

Trener: Krzysztof Nos

Kierownik Drużyny: Damian Barszcz

Żółte kartki: Tomasz Pasternak (FC Pyskowice)