WYWIAD - KAMIL MICHALI

Podczas ostatniego treningu przeprowadziliśmy rozmowę z kolejnym naszym zawodnikiem. Tym razem na nasze pytania odpowiedział Kamil Michali, nasz 17-letni gracz, który w tym sezonie nie raz wychodził w pierwszej "czwórce" podczas pierwszoligowych meczów.

Twój pseudonim boiskowy?
- Mam kilka pseudonimów boiskowych, ale takimi głównymi są "Siwy", albo po prostu wołają Kamil

Z jakim numerem na koszulce grasz w naszym klubie?
Z numerem 5

Twoja preferowana noga?
Prawa

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z futsalem?
Przyszedłem na trening Mariusza Połecia, wziął mnie na niego kolega. Od tamtego momentu się zaczęło. Graliśmy trochę na hali, trochę na dużym boisku.

Dlaczego akurat futsal? Za co lubisz tę dyscyplinę sportu?
Na pewno lubię tę dyscyplinę sportu, ponieważ uczy techniki, jest dużo sytuacji 1x1 zarówno w obronie jak i ataku. Uczy także szybkiego myślenia, tutaj nie ma czasu na zastanawianie się, jest szybka gra, mało przestojów.

Czy masz jakiś mecz w swojej karierze, który zapamiętasz na długo?
Myślę, że jest to pierwszy mecz przed publicznością w Pyskowicach oraz ten mecz z Gwiazdą Ruda Śląska. Ten dwa spotkania na pewno zapamiętam na bardzo długo.

Nad czym szczególnie pracujesz? Co chciałbyś zmienić w swojej grze?
Na pewno nad zwiększeniem dynamiki i szybkości, nad poprawą gry 1x1. Staram się pracować nad moją słabszą nogą, czyli lewą. Skupiam się przede wszystkim na grze obronnej, bo tutaj czuję się pewnie.

Wielu światowej klasy piłkarzy wspomina, że bardzo ważną rolę w ich karierze odegrał futsal. Co o tym sądzisz? Czego uczy ta dyscyplina.
Na pewno szybkiego myślenia, gry 1 na 1. Co można przenieść na duże boisko? Na pewno umiejętność podejmowania szybkich decyzji. To czego uczymy się na hali sprawia, że na trawie mamy dużo więcej spokoju i czasu na podjęcie decyzji.

Czym jest dla Ciebie Remedium?
Remedium to drużyna, w której mogę szkolić się, rozwijać. Mimo tak młodego wieku mogę zagrać na parkietach 1 Polskiej Ligi Futsalu. Jest to ogromna szansa pokazania się na tle innych drużyn oraz ludziom, którzy przychodzą na nasze spotkania.

Jaka atmosfera panuje w naszym klubie? Jak układa się współpraca ze sztabem trenerskim?
Atmosfera jest coraz lepsza. Wygrana z Gwiazdą i Brzegiem na pewno przyczyni się do tego, że będzie jeszcze lepiej. Wiadomo, cała runda jesienna nie była łatwa, zdobyliśmy tylko 4 punkty, czasami bywało lepiej, czasami gorzej, przegrywaliśmy mecze po dobrej grze co nas złościło, bywały mecze fatalne w naszym wykonaniu. Mimo to atmosfera jest dobra, wszyscy się lubimy i wzajemnie szanujemy. Współpraca z trenerem również jest bardzo dobra, często rozmawiamy po treningach.

Czy doping podczas meczów jest ważnym elementem?
Zdecydowanie! Bywały takie mecze, że nie miałem już sił w końcówce, ale gdy słyszałem doping naszych niesamowitych kibiców, dawałem z siebie jeszcze 110%. Dodają oni skrzydeł, to nie ulega wątpliwości.

Czy masz jakieś hobby poza futsalem?
Gram na dużym boisku, poza tym siłownia.

Twoje sportowe marzenie?
Na pewno gra w Futsal Ekstraklasie oraz występy w Reprezentacji Polski, zarówno w młodzieżowej jak i później w seniorskiej.

Twój ulubiony piłkarz?
Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo

Ulubiony klub Sportowy?
FC Remedium Hybryd Novitech Pyskowice. No i może Real Madryt.

Cel dla Remedium na ten sezon?
Na pewno zdobycie jak największej ilości punktów w tej rundzie rewanżowej, a co za tym idzie utrzymanie się w lidze.

Co sądzisz o poziomie polskiego futsalu, zarówno organizacyjnie jak i sportowo?
Jest coraz lepiej, ale dalej nie jest tak jak być powinno. Uważam, że pod względem finansowym jest bardzo słabo. Ludzie którzy grają muszą normalnie pracować. Jest bardzo mało klubów, które są w stanie zapewnić spore pieniądze zawodnikom. Sportowo poziom z roku na rok rośnie, czego dowodem jest awans naszej Reprezentacji na Mistrzostwa Europy w Słowenii.

Mistrz Polski w tym sezonie to...?
Zdecydowanie Rekord Bielsko-Biała

Awans do Futsal Ekstraklasy z I ligi grupy południowej?
Myślę, że rozstrzygnie się pomiędzy trzema, może czterema ekipami - Orzeł, GSF, Tychy, może jeszcze Opole

Dziękujemy Kamilowi za udzielenie wywiadu i życzymy cudownych chwil w naszym klubie, samych sukcesów!

Zobacz też

Partnerzy strategiczni

Partnerzy główni

Partnerzy