WYWIAD - DANIEL ADAMCZYK

Dziś pora na kolejny wywiad i przedstawienie sylwetki kolejnego zawodnika naszego zespołu.

Przed tygodniem zakończyliśmy pierwszą rundę ligowych rozgrywek. Mimo miesięcznej przerwy nadal trenujemy ciężko dwa razy w tygodniu. Przed jednym z treningów na nasze pytania odpowiedział Daniel Adamczyk, 22 letni zawodnik, który stosunkowo niedawno rozpoczął swoją przygodę z futsalem. Twój pseudonim boiskowy?
Serek"

Z jakim numerem na koszulce grasz w naszym klubie?
Z numerem 2

Twoja preferowana noga?
Zdecydowanie lewa

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z futsalem? W jakich klubach grałeś w przeszłości?
Swoją przygodę rozpocząłem dwa lata temu, kiedy pod wodzą trenera NBiT-u Gliwice Michała Cygnarowskiego przygotowywaliśmy się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 i wywalczyliśmy awans i wystąpiliśmy w finałach, które rozgrywane były na hali w Gliwicach.

Dlaczego akurat futsal? Za co lubisz tę dyscyplinę sportu?
Jest tam bardzo szybkie tempo akcji, w ciągu zaledwie kilku minut możemy zarówno stracić jak i strzelić kilkanaście bramek. Na dużym boisku kariera mi nie wyszła, dlatego musiałem znaleźć nowy cel w życiu do zrealizowania.

Czy w czasie swojej przygody z futsalem masz jakiś konkretny mecz, który zapamiętasz na długo? Jeśli tak, to dlaczego akurat ten?
Myślę, że godny zapamiętania będzie ostatni mecz ligowy z Gwiazdą Ruda Śląska, gdzie przy pełnej hali udało się nam odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. Z racji tego, że moja przygoda z futsalem nie trwa długo to zwycięstwo zapamiętam na zawsze.

Co byś zmienił w swojej grze? Nad czym szczególnie pracujesz?
Moją słabą stroną jest gra w odbiorze piłki i nad tym elementem staram się codziennie pracować.

Wielu światowej klasy piłkarzy wspomina, że ważną rolę w ich karierze odegrał futsal. Co o tym sądzisz? Czego uczy ta dyscyplina sportu?
Myślę, że na hali każdy zawodnik może poprawić grę 1x1 zarówno w obronie jak i ataku, ponieważ jest zdecydowanie mniej miejsca niż na dużym boisku. Każdy indywidualny błąd kończy się często stratą bramki, dlatego cały czas trzeba być skoncentrowanym w 100%.

Czym jest dla Ciebie Remedium?
Od małego przychodziłem zawsze z dziadkiem na mecze, jeszcze kiedy drużyna występowała na parkietach ekstraklasy. Teraz staram się zawsze w każdym meczu godnie reprezentować barwy tego klubu.

Jaka atmosfera panuje w klubie? Jak układa się współpraca ze sztabem trenerskim?
Myślę, że z każdym tygodniem atmosfera jest coraz lepsza, dzięki czemu nasze wyniki powinny być zdecydowanie lepsze w rundzie wiosennej, zaś utrzymanie w lidze stanie się faktem. Trener w każdym tygodniu wykonuję bardzo dobrą robotę, na każdy trening jest odpowiednio przygotowany, dużo ważnych wskazówek przekazuje młodym zawodnikom. Zaś efekty ciężkich treningów powinniśmy zobaczyć za kilka tygodni na boisku.

Czy doping jest ważnym elementem podczas zawodów. Co sądzisz o pyskowickiej publiczności?
Myślę, że jak na tak małe miasto jakim są Pyskowice, wypełniona hala po brzegi co dwa tygodnie na ligowych meczach jest spełnieniem marzeń dla Nas piłkarzy. Oczywiście pozytywny doping jest wspaniałym uczuciem, które zdecydowanie pomaga odnieść zwycięstwo, ale czasami musimy się zmierzyć z falą krytyki. Taki jest już los każdego zawodnika.

Czy uprawiasz jeszcze jakąś inną dyscyplinę sportu? Czy masz jakieś hobby?
Moim hobby, które staram się realizować jest zawód trenera. Jestem trenerem drużyny młodzieżowej w Futsal Akademii rocznik 2005/2006. Ostatnie 3-4 lata spędziłem w kopalni Guido w Zabrzu, gdzie pracowałem w pubie i powiększałem swoją wiedzę w barmaństwie.

Jakie jest Twoje marzenie sportowe? Cel, do którego dążysz?
Myślę, że celem Naszej drużyny jest awans do Ekstraklasy. W tym roku jest to zadanie bardzo trudne, ale jeżeli dalej będziemy wkładać całe swoje serce na treningu, a nasza kadra minimalnie się powiększy o doświadczonych zawodników to w przyszłym sezonie możemy realne myśleć o walce o najwyższe cele. Moim osobistym celem jest zagrać kiedyś w Ekstraklasie.

Twój ulubiony piłkarz/sportowiec?
Falcao, chociaż w drużynie mamy aktualnie byłego reprezentanta Polski, zatem jest od kogo się uczyć na treningach.

Twój ulubiony klub sportowy?
Chelsea Londyn.

Cel dla Remedium na ten sezon? Gdzie widzisz ten klub za kilka lat?
Myślę, że naszym głównym celem po bardzo trudnej rundzie jesiennej, gdzie mieliśmy duże zmiany, rotacje w składzie jest zdobycie jak największej ilości punktów, co da nam pewne utrzymanie w rozgrywkach. Za kilka lat wierzę, że jesteśmy w stanie wrócić do ekstraklasy i walczyć o najwyższe miejsca.

Co uważasz o poziomie futsalu w Polsce, zarówno organizacyjnie jak i sportowo?
Pod względem organizacyjnym jest dobrze, niestety jeśli chodzi o sprawy finansowe jest tutaj duża różnica jak popatrzymy na piłkę nożną. Większość osób pracuje fizycznie od poniedziałku do piątku, na treningi przychodzi często zmęczonych po pracy, więc czasami ciężko oczekiwać świeżości i błyskotliwości u zawodników. Może kiedyś się to zmieni, zobaczymy

Mistrz Polski w tym sezonie to...?
Rekord Bielsko-Biała jest głównym kandydatem.

A kto powalczy o awans do ekstraklasy z naszej ligi?
O awans do Ekstraklasy w tym roku powalczą cztery zespoły GSF, Odra Opole, GKS Tychy oraz Orzeł Jelcz-Laskowice

Dziękujemy Danielowi za udzielenie wywiadu i życzymy kolejnych zwycięstw w barwach naszej drużyny!

Zobacz też

Partnerzy strategiczni

Partnerzy główni

Partnerzy