Pierwsze spotkanie rozegrane!

30 sierpień 2015r. to kolejna historyczna data w dziejach nowego klubu z Pyskowic. W tym dniu o godz.11 "Mamuty" rozegrały pierwsze spotkanie. Rywalem w wyjazdowym meczu sparingowym był pierwszoligowy Marex Chorzów.

Musieliśmy uznać wyższość bardziej doświadczonego zespołu i po wyrównanej grze ulegliśmy 2:3 (2:0,0:3,0:0). Oba teamy umówiły się, że spotkanie potrwa 3x25min. Pierwsz tercja należała zdecydowanie do naszego zespołu co udokumentowaliśmy dwoma bramkami - zdobył je Wojciech Pawlak i były to pierwsze bramki zdobyte w historii klubu – Wojtkowi tego gratulujemy. Później jeszcze nie strzelona sytuacja do pustej bramki z 3 metrów. Druga tercja to rotacje już w naszej drużynie, szanse dostali młodsi i mniej doświadczeni co szybko odniosło skutek w postaci 3 strzelonych bramek przez znacznie bardziej doświadczony zespół z Chorzowa, choć i naszych sytuacji nie brakowało szczególnie tych 2 na 1 z bramkarzem. Trzecia tercja już chyba najlepsza w naszym wykonaniu, którą zakończyła się bezbramkowym remisem, co w dużej mierze możemy zawdzięczać naszemu młodemu bramkarzowi Markowi Mięnsok.W meczu nie wystąpiło kilku podstawowych zawodników jak Tomasz Wolny i Tomasz Misiak, Łukasz Woźny oraz Rafał Wojcik. Już w najbliższą sobotę czeka nas trudne spotkanie z Wieliczką czyli głównym faworytem do awansu do ekstraklasy.

Pyskowicki team na chorzowskiej hali wystąpił w następującym zestawieniu:

Bramkarze: Łukasz Lubczyński, Marek Miensok oraz Rafał Wojcik;

Zawodnicy z pola: Mariusz Połeć, Dominik Stańczyk, Wojciech Pawlak, Damian Skorupski, Dawid Fojcik, Krzysztof Mickiewicz, Łukasz Janicki, Patryk Mitkowski, Paweł Kata, Marcin Brysz, Wojciech Wołongiewicz.